5 maart 2020

Ontdek Breda via drie bijzondere stadswandelingen

Categorie

Ieder weekend en tijdens schoolvakanties kun je Breda op jóuw manier ontdekken via drie verschillende stadswandelingen met een VVV-gids: de Kasteelwandeling, het Rondje Breda of de Bevrijdingswandeling.

Kasteelwandeling

Tijdens de Kasteelwandeling krijg je een uitgebreide rondleiding over het terrein van het Kasteel. Vroeger het woonpaleis van de eerste Bredase Nassaus, tegenwoordig de thuisbasis van de Koninklijke Militaire Academie. Je bezoekt in twee uur o.a. de onderaardse gang (o.v.b), het oudste stenen huis van Breda (Huis van Brecht), een van de torens van het Spanjaardsgat en de binnenplaats van het kasteel. Een unieke kans om dit terrein te bekijken want VVV Breda is de enige organisatie die hier mag rondleiden!

Data Kasteelwandeling:

 • zaterdag 4 april
 • zaterdag 25 en zondag 26 april
 • donderdag 30 april t/m zondag 3 mei
 • zaterdag 16 mei
 • zaterdag 30 mei
 • zaterdag 13 juni
 • zondag 25 juli
 • zaterdag 29 augustus
 • zaterdag 26 september
 • zaterdag 31 oktober
 • zaterdag 28 november

Praktische info en boeken Kasteelwandeling

Rondje Breda

Wil je wél met een gids Breda ontdekken, maar hoef je niet zo nodig een rondleiding door de Grote Kerk en het Kasteel? Ben je wél geïnteresseerd in de mooie (ook historische) verhalen, maar gaan jaartallen je net wat te ver? Wil je vooral de fijne sfeer en gastvrijheid van Breda proeven?
Dan is ons ‘Rondje Breda’ je op het lijf geschreven! Onze gids neemt je 1,5 uur mee voor een informeel ‘rondje’ langs de mooiste plekjes in het Bredase centrum.

Data Rondje Breda:

 • zaterdag 21 maart
 • zaterdag 28 maart
 • zaterdag 18 april
 • zaterdag 27 juni

Praktische info en boeken Rondje Breda

Bevrijdingswandeling

Dit jaar staan we landelijk uitgebreid stil bij de bevrijding van 75 jaar geleden. Breda werd al in oktober 1944 bevrijd door de Eerste Poolse Pantserdivisie o.l.v. generaal Maczek. Enkele honderden Polen kwamen na de oorlog terug naar Breda om hier een nieuw bestaan op te bouwen. Breda heeft daardoor een speciale band met de Polen.

Een gids van VVV | Breda Marketing neemt je mee langs een aantal plekken in het centrum van Breda die herinneren aan de Tweede Wereldoorlog en onze Poolse bevrijders. De wandeling duurt ca. 1,5 uur.

Data Bevrijdingswandeling:

 • zaterdag 11 april
 • zaterdag 9 mei
 • zaterdag 23 mei
 • zaterdag 6 juni
 • zaterdag 20 juni

Praktische info en boeken Bevrijdingswandeling